Complete list of all the 2018 Milk Days™ Event Winners

 

2018 Prince and Princess

Prince- Max Eichholz

Princess- Kenlee Sunden

1st  Runner  Up Prince-Jett Damiano

1st  Runner  Up Princess-Lauren Lamm

2nd Runner  Up Prince-Finn Crone

2nd Runner  Up Princess-Eibhleann Kelly

3rd Runner  Up Prince-Jayden Adams

3rd Runner  Up Princess-Penelope Sieck

2018 Queen and Court

 

Queen- Holly Kruckenberg

1st Runner Up- Gabrielle Crone

2nd Runner Up -Amberlyn Barton

3rd Runner Up- Jenna Watkins

4th Runner Up-Aliyah Castaldo

Miss Beloved Beauty- Aliyah Cataldo

Miss Photogenic - Mariana Pichardo

Miss Congeniality- Mariana Pichardo

 

2018 Milk Days™ Agriculture Scholarship

Brett Lehman

2018 Antique Tractor Show

Need a Chairman

Best of Show-

2nd Place-

Best Restoration-

Oldest Running-

Best Survivor-

Most Uniques Pieces of Equipment

 

2018 Big Wheel Races

Age group 3                                           

1st Place- Penellope Jenkins              

2nd Place- Sergio Morales      

3rd Place- Sloane Rediajm     

Age Group 4 

1st Place- Rhan Solario

2nd Place-Lakelyn Pena

3rd Place- Cora Linneman

Age Group 5

1st Place- Tinley Nulle

2nd Place- Oscar Cooper

3rd Place- Kialee Reese

2018 Big Wheel Races

Age Group 6

1st Place- Cameron Solorio

2nd Place- Ellie Baehm

3rd Place- Kyle Lier

Age Group 7

1st Place- Elijah Contherve

2nd Place- Logan O'Brien

3rd Place- Maxwell

Bike Raffle

Boy- Chase Swanson

Girl- Kaylee Fredrick

 

2018 Bed Races

Over All Champs-

Women's Division-

Men's Division-

Mixed Division-

Over 30 Division-

 

2018 Parade Entry Winners

Louis Simonin Best of Show-Express Employment

Best Home Made float- Harvard Savings Bank

2018 Talent Show

Pee Wee

1st Place- Cole Coffer

2nd Place- Denise Estrada

3rd Place- None

Teen Division

1st Place- Jenelle Janiga

2nd Place- Julia Smitendorf

3rd Place- Anna MacLeod

Young Adult Division

1st Place- Amanda Vales Garcia

2nd Place- Justin Flashing

3rd Place- Jason Janiga

Adult Division

1st Place - Anna Marie Platt-Miller

2nd Place - Alexia Chaves Brown

3rd Place - Rebecca Duxler

2018 Country Breakfast Auction Winners

2018 Originial - Roger Lehmann - The Harvard State Bank

1st Print of Painting - State Rep. Steve Reick

Decorated Milk Can - Richard Goad

Dog Carving - Harry & Geri Alten

Owl Carving - Larry Smith - McHenry County Board member

Axe Carving - Jim Kruckenberg

John Deere Carving - Willie Perez

International Harvester Carving - Dave Krieg

Native American Carving - Mike Vest

HARMILDA GRAND CHAMPION MILKER - Milking Contest

2017 - Joseph Clarke

2018 - Richard Goad